O nás

Nordic walking Slovensko je iniciatívna skupina ľudí, ktorí majú radi každý šport a severskú chôdzu obzvlášť!

Cieľom toho projektu je informovať verejnosť o tomto prirodzenom a veľmi príjemnom športe s výborným vplyvom na zdravie, vhodnom nielen pre jednotlivcov, ale aj pre skupiny ľudí.

Radi Vám pomôžeme s prvými krokmi a s výberom tej najlepšej výstroje nielen na našej stránke, ale aj konzultáciou mailom, alebo osobne.

Široký výber nordic walkingových paličiek a príslušenstva nájdete v našom domovskom  kníhkupectve Eurobooks, v Bratislave na Jesenského ulici.

Tu nájdete aj najbohatšiu ponuku literatúry o nordic walkingu v  rôznych jazykoch, vrátane češtiny a slovenčiny. V predajni si môžete vybrať aj nordic walkingové paličky  a poradiť sa so znalcami o vhodnom výbere.

Veľmi nás poteší ak sa s nami podelíte o svoje skúsenosti, ale aj o poznámky k informáciám na našej stránke.

Karol Fajth, vedúci projektu nordicwalking.sk

4 názory na “O nás

 1. Dobrý deň prajem,
  Zapáčila sa mi Vaša iniciatíva informovať širokú verejnosť o prirodzenom a veľmi príjemnom športe s výborným vplyvom na zdravie, vhodnom nielen pre jednotlivcov, ale aj pre skupiny ľudí. V našej mestskej časti BA – Nové Mesto žije takmer 12 tisíc seniorov a senioriek. Koncom mája, konkrétne 30. mája o 14. 00 hod. sa veľká rodina týchto seniorov stretne na Kuchajde pri guláši. Pri tejto príležitosti by bolo vhodné, keby Vaši predstavitelia stali sa súčasťou tohto nášho podujatia a prišli predstaviť sa a súčasne prezentovať nielen Nordic walking Slovensko, ale aj tento druh športu, prípadne odporučiť seniorom vhodnú kúpu paličiek, prípadne dáke aj na predaj priniesť. Prosím, ozvite sa mi, či by ste boli ochotní bezplatne prísť medzi seniorov a takto ich informovať, prípadne ich naučiť niečo o tomto športe a potrebách s ním súvisiacich. Ozvite sa mi , prosím, nakoľko termín sa blíži a musím to vedieť čo najskôr. Objavila som Vás náhodou a zaujalo ma to. Určite budú milo prekvapení naši seniori. S pozdravom
  PhDr. Mária Repáňová, odd. sociálnych služieb MÚ., mobil.: 0911 180753, t: 02/02/49 253 130

  • Stretnutie so seniormi na Kuchajde bolo milou a užitočnou skúsenosťou aj pre nás. Záujem ľudí staršieho veku o severskú chôdzu je celkom prirodzený. Tento šport je naozaj vhodný pre každú vekovú kategóriu. Ukázalo sa to aj pri našom stretnutí: v priebehu pár minút si seniori osvojili základy nordic walkingu. Pochvaľovali si prirodzenosť tejto pohybovej aktivity. Škoda, že nám neprialo počasie. Radi pomôžeme aj iným záujemcom o severskú chôdzu.

 2. Pekný deň, zúčastnila som sa ako divák na jednej NW akcii vo V. Tatrách – 1. majstrovstvá SR. NW ma veľmi zaujal a pozerám po paličkách. Tam nám odporučili, že lepšie sú pevné, nie teleskopické. Aký je Váš názor na to, lebo vidím, že aj LEKI NW palice sú väčšinou teleskopické. Ďakujem za odpoveď. Petra

  • Dobrý deň, pani Petra. Testujem každý nový typ nordic walkingových paličiek, každú technickú zmenu v prípade LEKI už viac ako päť rokov. Vďaka tomu vieme zákazníkom poradiť na základe osobných skúseností. Podľa mňa sú paličky s pevnou dĺžkou veľmi dobrým variantom pre toho, kto má za sebou už väčšiu skúsenosť so severskou chôdzou. To znamená, že má už vycibrený štýl a vie sa prispôsobiť v rôznych terénnych situáciách (napríklad dlhšie a strmejšie stúpanie, či klesanie). Pre začiatočníkov by som takéto paličky nedoporučoval. Mnohí majú sklon používať dlhšie paličky, než je rozumné. Dokým si začiatočník zvykne na optimálnu dĺžku, je lepšie používať teleskopické paličky. Nevýhodou paličiek s pevnou dĺžkou je aj to, že sa predávajú s dĺžkou odstupňovanou po 5 cm. Ak je pre vás ideálna dĺžka 12 cm, môžete si vybrať štandardné dĺžky 110 cm alebo 115 cm. Dĺžka sa dá upraviť, aj my poskytujeme takéto služby, ale iba raz.
   Na záver chcem zdôrazniť, že pri výbere paličiek je najdôležitejšie vybrať si kvalitné, bez rozdielu s pevnou dĺžkou, alebo teleskopické. V takomto prípade sa môžete spoľahnúť, že vám budú slúžiť naozaj dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.