Ako sa strať o paličky?

Teleskopické paličky, ktoré používate, si vyžadujú len minimálnu starostlivosť. S paličkami LEKI máme dlhoročnú skúsenosť a každý model pre vás prísne testujeme. Aby vám slúžili čo najlepšie a čo najdlhšie doporučujeme dodržiavať tieto zásady:

1. nastavujte si potrebnú dĺžku paličiek otáčaním jednotlivých dielov proti sebe do momentu, keď je kĺb pevne zafixovaný. Nikdy ho nedoťahujte na maximum.

2. odkladajte si teleskopické paličky s uvoľneným kĺbom. Dlho zafixovaná poloha môže viesť k zablokovaniu.

3. v prípade, že sú paličky mokré (voda, dážď) utrite ich do sucha obyčajnou handričkou. Nikdy nepoužívajte čistiace prostriedky.

4. ak sa vám nedarí zafixovať paličku v požadovanej polohe, vytiahnite spodnú časť paličky a dôkladne ju očistite suchou handričkou. Spojte ju opätovne s hrubšou časťou a na konci ju pomaly zaťahujte, až kým sa kĺb zafixuje. Opäť ho povoľte a pomaly nastavujte požadovanú dĺžku. Potom kĺb zafixujte proti pohybom rúk.

Odnímateľné pútka (rukavičky) môžete prať, najlepšie ručne v neagresívnom pracom prostriedku. Používajte ich len dobre vysušené, aby sa vám neroztiahli.

Samozrejme nezabúdajte včas meniť gumené koncovky. Od ich stavu v mnohom záleží správne vykračovanie s nordic walkingovými paličkami.

Ak sa vám vyskytnú problémy, s ktorými si neviete poradiť, kľudne sa na nás obráťte. LEKI má v ponuke aj náhradné časti paličiek (špice, súčiastky kĺbov, pútka a iné). Radi Vám pomôžeme s akýmkoľvek problémom.

KF

10 názorov na “Ako sa strať o paličky?

 1. Dobrý deň pán Fajth,
  všimla som si,že ste o paličkách už popísal mnohé, ale predsa sa obraciam na Vás ako odborníka na NW s prosbou o pomoc pri výbere paličiek. Jednoznačne som sa rozhodla pre zn.LEKI, nakoľko som už zodrala jeden pár inej značky veľmi rýchlo. U mňa ide o to, ktoré si vybrať. Aby ste bol v obraze. Do môjho úrazu na bežkách s kolenom som bola veľmi aktívna bežkyňa behov do vrchu a diaľkových ski lauf maratonov. To znamená, že si potrpím na kvalitnú výstroj. Keďže som bola 4mes na barliach a teraz som 3 mes. po operácii a doktor mi povolil iba kondičnú záťaž, tak som sa zatiaľ vrhla na nordic walking. Samozrejme behám s paličkami hlavne do vrchu, lebo kolenu sa zatiaľ dolu kopec nepáči. Včera padli za obeť moje prvé paličky, tak je tu čas na nové a už nechcem nechať nič na náhodu. Moja predstava je kombinácia alu/karbon, korková rukoväť, odnímateľné pútko „click“ a teda asi teleskopické, aby som si ich zatiaľ nastavovala, lebo ešte si neviem nájsť tú správnu výšku. Z bežiek som naučená na vyššie, tak sa s tým trochu ešte trápim. A mohli by byť aj pekné :-)…samozrejme vtipkujem. Prosím doporučte mi, pre ktoré sa mám rozhodnúť. Je ich tam na výber dosť, tak neviem, lebo zas nemusím mať pretekársku kvalitu, ale musia čosi vydržať, lebo chodím behať tak 3x do týždňa a budem aj viac. Viem rozdiel je aj v cene, prijateľná je pre mňa 70-110€. Zatiaľ dík a želám mnoho krásnych km s NW. Ingrid

  • Dobrý deň, Ingrid, radi Vám pomôžeme s výberom. Pre vás by boli najvhodnejšie paličky z karbónu, majú lepšie dynamické vlastnosti a vydržia väčšiu záťaž. otázne je, či chcete dvojdielne (dĺžka zbalených je skoro meter), alebo dvojdielne (traveller), ktoré sú po zbalení len 65 cm. Určite by som vo vašom prípade uvažoval aj o koncovke speed tip, tá je špeciálne na dynamickú chôdzu (power walking). Najlepšie by bolo, keby ste sa u nás zastavili v kníhkupectve Eurobooks, ukázali by sme si ich na mieste.

   • Zdravím Vás Karol, dík za super rýchlu reakciu. Keďže do BA chodím málo, tak sa absolútne spoľahnem na Vás a myslím, že neurobím chybu. Pozerala som aj tie traveler, ale myslím, že nepotrebujem také zbalenie, takže môžu byť aj tie dvojdielne a dám si poradiť aj s tou koncovkou speed tip. Ešte by som doplnila, že určite budem behať aj v zime v snehu a moja výška je 164cm. Takže keď mi konkrétny typ doporučíte tak si ich u Vás hneď aj objednám. Ingrid

 2. Zdravím Vás Karol,
  v prvom rade srdečne ďakujem za profesionálny prístup a Vašu ústretovosť. No a čo dodať k paličkám? Nemám slov, jednoducho sú fantastické. V sobotu som ich hneď vyskúšala na Skalke pri Kremnici a poviem Vám, to bola radosť „paličkovať“. Ešte raz dík a želám všetko dobré. Ingrid

 3. Príjemný dobrý deň,
  sledovala som, ako ste výborne poradili pri výbere paličiek pani Stančíkovej a rada by som požidala o pomoc aj ja. 🙂
  S kolegynkou chcee začať chodiť na NW, sme úplné začiatočníčky a budeme prevažne chodiť na asfaltový povrch v meste. Vedeli by ste nám odporučiť nejaké vhodné?
  Vopred ďakujem(e) za pomoc.

  K. Gajdošová

  • Dobrý deň, pani Gajdošová,
   som rád, že nám pribudnú do rodiny noví „vaľkáči“:) Výber paličiek je jednoduchý. Ktorékoľvek si vyberiete vám budú dobre slúžiť na dlhé roky. Ak budete chodiť najčastejšie po asfaltovom povrchu, potom doporučujeme kúpiť si ku paličkám aj gumené koncovky LEKI, ideálne pre pevný povrch. Pre začiatok postačia aj najlacnejšie SPINy, optimálne z pohľdu kvality a ceny sú paličky INSTRUCTOR.
   Ak máte akékoľvek otázky, pýtajte sa, radi pomôžeme.
   S pozdravom, K. Fajth

 4. Ďakujem, p. Fajth. Poobzerám sa teda po tých Instructor, azda sa zastavím aj u vás v predajni, aby som si ich poobzerala, vyskúšala… a pokonzultovala s Vami začiatky v NW. Ešte raz vďaka. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.