Smart tip: šikovný, ale nie bez problémov

Ako sme už písali, LEKI pripravil pre túto sezónu nový typ koncovky aj pre nordic walkigové paličky s označením Smart tip. Po prvých testovacích kilometroch na jarných cestách vám prinášame naše skúsenosti.

1. Manipulácia s koncovkou je celkom príjemná. Biela plastová uzávierka sa dá jednoduchým pohybom otvoriť a gumená koncovka presunúť do želanej polohy. Potom sa uzávierka opäť  „zaklapne“. Uzávierka sa otvára ľahko, ale ťažšie sa uzatvára. Navyše, ak ju nezatvoríte dôsledne, kovový špic sa vysunie, hoci si to neprajete. Je rozumné  viac ráz si „precvičiť“ používanie novej uzávierky. Urýchli vám to zmenu jej polohy za chodu a predídete nepríjemným situáciám.

2. Čierny gumený koniec je o niečo tvrdší, ako univerzálna koncovka Power grip. Na pevnom povrchu (asfalt, betón, kamenný povrch) má palička väčší odraz. Pre severských chodcov, ktorí viac chodia po asfaltovom povrchu, by som tento typ paličiek neodporúčal. Jeho výhody oceníte predovšetkým v lesnom teréne, alebo na mäkšom povrchu, kde sa smart tip správa lepšie ako palička bez koncovky, alebo speed tip.

Ak ešte nemáte skúsenosti s nordic walkingom, asi bude lepšie používať staršie typy palíc, kde si gumenú koncovku jednoducho zmeníte podľa potreby. Ak však chodíte najviac v lesnom teréne, po lúkach stojí zato vyskúšať Smart tip.

Karol Fajth

snímka z katalógu LEKI 2012

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *